Jak stosować Retinol

Retinol – właściwości i jak stosować

Retinol, znany również jako witamina A1, jest jednym z najważniejszych składników w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Jego działanie jest wszechstronne – od regulacji procesów odnowy komórek naskórka, przez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, aż po redukcję stanów zapalnych i ochronę skóry przed fotostarzeniem. Retinol jest zatem nie tylko kluczem do młodości, ale także do zdrowia skóry.

Dla kogo jest retinol?

Retinol jest polecany dla większości typów cery, oczywiście w odpowiednich stężeniach. Długofalowo działa na pogrubienie skóry i jest najlepszym produktem o działaniu anti-aging. Nigdy nie jest za wcześnie na walkę z oznakami starzenia. Jeśli myślimy o pielęgnacji przeciwstarzeniowej, po retinol najlepiej sięgnąć około 25/30 roku życia. Cery dojrzałe zauważą spłycenie zmarszczek, cery tłuste i trądzikowe zaobserwują wyrównanie kolorytu, zredukowanie produkcji sebum oraz zmniejszenie ilości niedoskonałości. Posiadacze cery suchej czy naczynkowej również mogą cieszyć się z pozytywnych efektów używania tej substancji.

Jak bezpiecznie wprowadzić retinol do pielęgnacji?

Wprowadzanie retinolu do rutyny pielęgnacyjnej powinno być stopniowe i rozważne. Zaczynamy od niższych stężeń (0,2-0,5%) i stosujemy kosmetyk z retinolem wieczorem na oczyszczoną, suchą skórę. Ważne jest, aby skóra była sucha, ponieważ nakładanie retinolu na mokrą skórę może zwiększyć podrażnienie. Po około 30 minutach od nałożenia retinolu, można nałożyć krem odżywczy. Wprowadzamy retinol powoli, zaczynając od 2 razy w tygodniu, co 3 dni, przez 4 tygodnie, następnie możemy zwiększyć aplikacje do 3 razy w tygodniu.

Ochrona przeciwsłoneczna podczas stosowania retinolu

Podczas stosowania retinolu niezwykle ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Codziennie rano należy stosować krem z SPF, najlepiej 50. Promieniowanie UVA jest odpowiedzialne za fotostarzenie, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli zależy nam na przeciwdziałaniu procesowi starzenia i niwelacji czy zapobiegnięciu powstania zmarszczek.

Strona główna » Uroda » Retinol – właściwości i jak stosować

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *