Jak urządzić mały przedpokój w wielkim stylu – o sztuce i funkcjonalności w jednym

Przedpokój jest niewątpliwie bardzo ważna przestrzenią. To właśnie on jest oceniany przez osoby, które wchodzą do naszego domu. Powinien więc robić dobre pierwsze wrażenie, ale nie można zapominać, że liczy się tez funkcjonalność. Na szczęście nawet mały przedpokój można urządzić w wielkim stylu. Jak to zrobić?

Mały przedpokój, a wielki styl

Przedpokój powinien być praktyczny i estetyczny. Ale nie trzeba wcale zadowalać się tylko tym. Można sprawić, że przedpokój będzie utrzymany w iście wielkim stylu, a to oznacza, że będzie zachwycał w każdym centymetrze. Wcale jego urządzenie nie jest takie trudne. Wystarczy tylko nieco kreatywności i pomysłowości, a także dobrych chęci. Zacznijmy od tego, aby wybrać odpowiednie materiały. Na podłogę polecamy płytki w kolorze black and white, przy czym warto wybrać takie, które nie są duże. Należy ułożyć je w szachownicę, co już stworzy efekt 3D. Teraz można przejść do ścian i także tutaj warto wykazać się pomysłowością. Mamy na myśli fakt, aby zastosować beton architektoniczny, następnie pomalować go na kolor biały. Uzyskacie ciekawą strukturę ściany. Jednocześnie to nadal nie koniec, bo warto jeszcze namalować na ścianach pasy poprzeczne w równych odstępach. W tym przypadku koniecznie należy wybrać kontrastujący kolor. Czy malowanie pasków jest trudne? Jasne, że nie, ale wymaga cierpliwości. Wystarczy tylko narysować ołówkiem paski, używając tez linijki. Następnie obkleić je dobrej jakości taśmą malarską. A potem wystarczy już tylko je namalować. Na tym etapie można już pomyśleć, jakie oświetlenie wewnętrzne do mieszkania wybrać. Na pewno na ścianach warto umieścić geometryczne kinkiety.

Jakie wieszaki wybrać?

Na jednej ze ścian należy umieścić wieszaki. Jednak najlepiej wybrać takie znajdujące się na listwie drewnianej, bielonej. Dzięki temu dodacie wnętrzu unikalności właśnie za sprawą słoi oraz sęków. Możecie po obu stronach listwy umieścić właśnie geometryczne kinkiety. Jeżeli chodzi jeszcze o wybór samych wieszaków, to należy postawić na metalowe, stylizowane na retro, które są trwałe i wytrzymają nawet obciążenia ciężkich, zimowych kurtek. Wieszaki powinny być w kolorze kontrastującym właśnie do listwy. Takie małe detale rzeczywiście mają duże znaczenie i potrafią odmienić wnętrze i sprawić, iż będzie stało w totalnej opozycji do słowa „nuda”.

A kto powiedział, że w przedpokoju nie może być dekoracji?

Nie wiadomo dlaczego wiele osób sądzi, że w przedpokoju nie można umieścić dekoracji. Jakoś tak przyjęło się, że ta przestrzeń jest mało ważna i z tego też powodu stawiano tylko na praktyczność. Ale czas to zmienić i postawić na dekoracje. I tutaj najlepszym wyborem będą oczywiście plakaty w antyramach z geometrycznymi wzorami, które powinny znaleźć się naprzeciwko ściany z wieszakiem. Warto umieścić w równym rzędzie kilka plakatów, zaś poniżej umieścić jeszcze lustro z dekoracyjną ramą wykonaną z naklejek lustrzanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu optycznie jeszcze powiększycie przestrzeń i dodacie mu więcej ciekawego stylu. To nadal nie wszystko, bo należy jeszcze pomyśleć o wyborze dodatkowego oświetlenia poza kinkietami. I tutaj dobrze sprawdzi się lampa wisząca utrzymana w stylistyce high-tech, choćby w kolorze złotym. Elegancka lampa wewnętrzna w elektromag.pl dostępna jest w niezwykle korzystnej cenie. Zatem warto sprawdzić ofertę tego sklepu.

O wyborze mebli zdań kilka

Oczywiście trzeba jeszcze znaleźć właściwe meble i trzeba przyznać, że i tutaj można pozwolić sobie na wiele. Zamiast ławek czy puf, ustawcie w przedpokoju dwa transparentne krzesła, które zapewnią funkcjonalność, a przy tym będą naprawdę dobrze się prezentować. Warto jeszcze umieścić w przedpokoju małą złotą konsolkę, na której możecie trzymać klucze i dzięki temu nie musicie potem szukać ich po całym domu. Z kolei obok konsoli powinno znaleźć się jeszcze miejsce na parasolnik w geometrycznym wydaniu. Warto wybrać model w kolorze białym, który jest elegancki, ale ma też w sobie sporo minimalizmu.

Jak widzicie, urządzenie przedpokoju w wielkim stylu wcale nie musi być trudne. Czas więc na metamorfozę Waszego wnętrza i sprawienie, że będzie zachwycało w każdym centymetrze.

Strona główna » Inne » Jak urządzić mały przedpokój w wielkim stylu – o sztuce i funkcjonalności w jednym

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *