Bakuchiol - naturalna pielęgnacja

Bakuchiol – naturalna pielęgnacja

Bakuchiol to roślinny składnik, pozyskiwany z nasion i liści rośliny o nazwie babchi. Ta roślina była wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedzie przez wiele stuleci. Bakuchiol zyskał na popularności jako składnik kosmetyków ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe i zdolność do stymulowania odnowy komórek skóry.

Bakuchiol a Retinol

Choć bakuchiol często jest nazywany roślinnym retinolem, jest to uproszczenie. Bakuchiol i retinol mają różne struktury chemiczne, choć ich mechanizmy działania na skórę są podobne. Bakuchiol, podobnie jak retinol, wspiera odnowę komórek skóry i stymuluje syntezę kolagenu, ale jest łagodniejszy dla skóry.

Czy Bakuchiol ma Skutki Uboczne?

Mimo że bakuchiol jest łagodniejszy dla skóry, może powodować jej łuszczenie, podobnie jak retinol. Jednak badania pokazują, że łuszczenie przy bakuchiolu jest znacznie mniejsze niż w przypadku retinolu. Warto jednak pamiętać, że bakuchiol, podobnie jak retinol, może powodować zaczerwienienie skóry.

Jak Stosować Bakuchiol?

Bakuchiol powinien być wprowadzany do codziennej rutyny pielęgnacyjnej stopniowo. Można go stosować początkowo co drugi lub trzeci dzień, nakładając na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy. Po przyzwyczajeniu skóry do bakuchiolu, można go stosować nawet dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Z Czym Nie Łączyć Bakuchiolu?

Bakuchiolu lepiej nie łączyć z innymi składnikami aktywnymi o działaniu złuszczającym, takimi jak retinol czy kwasy złuszczające. Najlepiej jest skupić się na jednym składniku aktywnym w pielęgnacji, a kolejne włączać po pewnym czasie, gdy skóra przywyknie i nie jest podrażniona, ani zaczerwieniona.

Jakie Efekty Można Oczekiwać po Stosowaniu Bakuchiolu?

Bakuchiol wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe i przeciwtrądzikowe, a przy tym jest dość łagodny dla skóry. Regularne stosowanie bakuchiolu pomaga spłycić zmarszczki i wpływa na rozjaśnienie przebarwień. Dzięki kosmetykom z bakuchiolem skóra staje się jaśniejsza i gładsza,a przy tym nie jest tak samo przesuszona i podrażniona, jak po retinolu.

Kosmetyki z Bakuchiolem dla Cery Dojrzałych i z Niedoskonałościami

Kosmetyki z bakuchiolem są idealne dla cery dojrzałych i problematycznych. Są one skierowane do kobiet, które pragną efektu anty-aging, w postaci spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień. W skład serii kosmetyków na bazie bakuchiolu wchodzą: kremowa emulsja do mycia, krem na dzień, krem-maska na noc, oraz krem pod oczy.

Bakuchiol do Pielęgnacji Skóry Twarzy – Podsumowanie

Bakuchiol to składnik pochodzenia roślinnego, który ma potencjał zbliżony do retinoidów, a jednocześnie nie drażni i nie przesusza skóry w tym samym stopniu. Jest to substancja o właściwościach przeciwstarzeniowych, która skutecznie wpływa na wyrównanie kolorytu skóry, odpowiednia dla wegan, i osób z wyjątkowo wrażliwą skórą. Choć bywa nazywany roślinnym retinolem, warto wiedzieć jakie jest jego docelowe działanie i dostosować pielęgnację do swoich potrzeb.

Strona główna » Uroda » Bakuchiol – naturalna pielęgnacja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *