Tag Archives: husqvarna lc 348v opinie

Garaż w domu czy osobno?

Budując dom często zastanawiamy się, gdzie usytuować garaż. Nie jest to kwestia jednoznaczna i łatwa to rozstrzygnięcia, gdyż każda możliwość niesie ze sobą zarówno wady, jak i zalety. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wbudowanie garażu w bryłę domu. Warto wówczas pomyśleć o bezpośrednim przejściu z garażu do domu. Dzięki temu nie będziemy musieli wychodzić na zewnątrz i narażać się na mróz czy deszcz. Ponadto wynoszenie ciężkich zakupów zostanie znacznie ułatwione. Dobrze jest, jeśli garaż i mieszkalna część domu są podzielone poprzez przedsionek lub pomieszczenie gospodarcze. Zmniejsza to przedostawanie się zanieczyszczeń i spalin do wnętrza mieszkania. Niestety jest to w pełni nieuniknione. Kurz, brud i nieprzyjemne zapachy zawsze dostaną się do naszego domu. Ponadto garaż umieszczony w bryle domu powoduje uciekanie ciepła i często trzeba go dogrzewać. Garaż w domu oszczędza jednak miejsce na działce oraz nie wymaga dodatkowego pokrycia dachowego. Ponadto można doskonale wykorzystać przestrzeń nad garażem urządzając ją w celach mieszkalnych lub rekreacyjnych. Garaż wolnostojący wymaga nie tylko osobnej przestrzeni, konstrukcji, ale także pokrycia dachowego, co przyczynia się do zwiększenia kosztów. Można go natomiast wykorzystać jako pomieszczenie gospodarcze na różnego rodzaju sprzęt lub warsztat. Dzięki temu nie będziemy przeszkadzać mieszkańcom domu ewentualnym hałasem.

Hejo! Mam na imię Barbara! Jeśli szukasz różnych informacji na temat nieruchomości to dobrze trafiłeś! Polecam Ci mojego bloga z całego serca, może znajdziesz tu to czego szukasz 🙂 Zapraszam do lektury!

Ciepły dom, czyli termoizolacja

Budując dom dbamy o każdy szczegół. Staramy się, aby miejsce naszego zamieszkania było zarówno estetyczne, jak i użytkowe, i bezpieczne. Ważnym elementem wykończenia domu jest termoizolacja. Dzięki niej minimalizujemy koszty związane z utratą ciepła, a co za tym idzie, zmniejszamy rachunki za ogrzewanie. Termoizolacja dotyczy nie tylko izolacji ścian, ale także ocieplenia dachu, stropu, piwnicy czy odpowiedniego doboru ogrzewania budynku. Dobrze wykonana termoizolacja zapewni komfortowe utrzymywanie się ciepła zimą oraz przyjemną temperaturę latem. Ponadto korzystnie wpływa na trwałość elewacji, zmniejszając liczbę koniecznych remontów. Najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane materiały do ocieplania budynków to wciąż wełna mineralna i styropian. Wełna mineralna jest materiałem niepalnym i paro przepuszczalnym. Ponadto wykazuje niski współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu jest doskonałym izolatorem. Dodatkowo posiada zdolność pochłaniania dźwięków. Długo zachowuje swoją sprężystość i jest wytrzymała mechanicznie. Styropian jest z kolei materiałem znacznie lżejszym niż wełna mineralna. Jest łatwiejszy w obróbce i montażu na ścianach budynku. Kolejną korzyścią jest cena – styropian jest stosunkowo tańszy od wełny mineralnej. Lekki i wytrzymały na wilgoć styropian jest odporny na pleśnie, grzyby i bakterie. Nie starzeje się, przez co nie traci swoich właściwości nawet w niskich temperaturach i wysokiej wilgotności.

Hejo! Mam na imię Barbara! Jeśli szukasz różnych informacji na temat nieruchomości to dobrze trafiłeś! Polecam Ci mojego bloga z całego serca, może znajdziesz tu to czego szukasz 🙂 Zapraszam do lektury!