Tag Archives: domy danwood opinie

Domy parterowe – zalety i wady

Przystępując do budowy domu zawsze mamy jakieś jego wyobrażenie. Niestety, często rzeczywistość weryfikuje te marzenia na naszą niekorzyść. Decydując się na budowę domu warto zacząć od wyboru działki. Coraz chętniej budujemy domy parterowe. Największą przeszkodą może stać się tutaj właśnie wielkość metrażu, na którym ma powstać budynek. Dom parterowy wymaga bowiem odpowiednio dużej powierzchni zabudowy. Zwiększają się także koszty dachu, który jest stosunkowo droższy, niż dach domu piętrowego o podobnym metrażu. W domach parterowych często trudno jest uzyskać odpowiedni ciąg kominowy, co można rozwiązać za pomocą wentylacji mechanicznej lub nasad kominowych. Niezaprzeczalną zaletą domu parterowego jest krótki czas realizacji projektu, gdyż nie wymaga wysokich rusztowań. Prosta konstrukcja domu parterowego znacznie obniża koszty budowy w porównaniu z domem z kondygnacjami. Mała ilość ścian i brak schodów wewnętrznych przyczynia się do poczucia przestrzeni. Ponadto jest to dogodne rozwiązanie dla osób starszych i małych dzieci, dla których schody stanowią istotny problem, utrudniający swobodne funkcjonowanie. Dzięki jednopoziomowej przestrzeni możemy wykorzystać ciekawe aranżacje wnętrz, podwieszane sufity. Także wyposażenie nie będzie stanowić przeszkody, gdyż prosta powierzchnia nie wymaga mebli na wymiar. Dom parterowy pozwala także na integrację z otoczeniem. Ogród znajduje się zawsze w zasięgu naszego wzroku.

Hejo! Mam na imię Barbara! Jeśli szukasz różnych informacji na temat nieruchomości to dobrze trafiłeś! Polecam Ci mojego bloga z całego serca, może znajdziesz tu to czego szukasz 🙂 Zapraszam do lektury!

Mieszkanie w kamienicy

Jak wiadomo, obecnie mieszkania, które mieszczą się w starych, często zabytkowych kamienicach posiadają niesamowity oraz charakterystyczny klimat, który to zaczyna być doceniany przez coraz większą rzeszę osób szukających spokojnego kąta w życiu. Trzeba jednak wiedzieć, że w momencie kupna takiego mieszkania w kamienicy najczęściej konieczny jest remont, który to ma za zadanie nadać mu nie tylko nowego wyglądu, ale także nowego, nowoczesnego charakteru. Jednym z pomysłów na odniesienie takiegoż mieszkania jest wykorzystanie stylu retro, który zaczyna zyskiwać coraz to więcej zwolenników, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Modne jest połączenie stylu art deco z rustykalną kuchnią, a także łazienką w stylu już bardziej nowoczesnym, czyli oczywiście glamour. W czasie przeprowadzania takiego właśnie remontu trzeba pamiętać o tym, ze najprawdopodobniej koniecznie będzie skucie starych tynków. Jednak przedwojenna cegła z powodzeniem może zostać i robić za element ozdobny, jednak koniecznie musi być bardzo, ale to bardzo dobrze wyczyszczona oraz zaimpregnowana. Wykorzystane mogą także zostać stare deski, które przecież mają swój charakterek. Jednak one również muszą być poddane kilku zabiegom, takim jak chociażby cyklinowanie, delikatne pobielenie, które jest koniecznie, aby stare deski zgubiły złoty odcień. Ostatnim etapem jest oczywiście nic innego jak tylko lakierowanie, które sprawi, ze deski będą jak nowe.

Hejo! Mam na imię Barbara! Jeśli szukasz różnych informacji na temat nieruchomości to dobrze trafiłeś! Polecam Ci mojego bloga z całego serca, może znajdziesz tu to czego szukasz 🙂 Zapraszam do lektury!